Талантът на Еврофутбол Нургюл Салимова вече е Гросмайстор по шах

Гергана Топалова с най-предно класиране в световната ранглиста по тенис при жените

OFFNews 25 април 2019 в 16:21 2648 0

Спортният талант на Еврофутбол Нургюл Салимова вече е с титлата Гросмайстор при жените, след като се класира на 20-о място на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени, което се състоя в Анталия, Турция от 10 до 23 април.

С резултата си 16-годишната състезателка на клуб "Бургас 64" покри последната от трите необходими норми, за да бъде утвърдена с най-високо звание сред жените.

Друг Спортен талант на Еврофутбол – Гергана Топалова е с ново рекордно класиране в световната ранглиста при жените, където заема 603-то място при актуализацията на класацията от 22.04.

Тази седмица 19-годишната българка се състезава на тенис-турнира в Андижан, Узбекистан, който е с награден фонд 25 000 долара. Седмата поставена Топалова елиминира в последния кръг на пресявките №12 Илона Кремен от Беларус с 6:2, 6:4 след 1 час и 46 минути игра, с което си осигури участие в основната схема. Жребият обаче, срещна една срещу друга Гери и друга българка – Петя Аршинкова.