Емилия Йорданова с първи точки за Световната купа по биатлон

OFFNews 04 февруари 2012 в 16:03 2109 1

Магдалена Нойнер, снимка БГНЕС

Емилия Йорданова спечели първите си точки от старт за Световната купа по биатлон при жените.

Родената в Троян 22-годишна биатлонистка завърши на 38-о място в преследването на 10 км в седмия кръг от надпреварата за Световната купа в Холменколен, Норвегия. Йорданова направи страхотно състезание, като регистрира само една грешка в стрелбата при четирите си влизания на огневия рубеж. Нервите й не издържаха при четвъртата стрелба. Българката финишира с изоставане от 5.24,4 минути от победителката. Надпреварата бе спечелена от германката Магдалена Нойнер. Настоящата икона на световния биатлон направи за 31-ата си победа в старт за Световната купа два пропуска в стрелбата си, като пробяга трасето за 30.31,1 минути. С успеха си Нойнер увеличи аванса си на върха в генералното класиране за големия кристален глобус. Втора остана Олга Зайцева от Русия с перфектна стрелба, но със забавяне от 36,5 секунди от Нойнер. Място на подиума намери и очертаващата се като основна конкурентка на Нойнер за Световната купа - Даря Домрачова. Състезателката от Беларус направи два пропуска в стрелбата, като изостана на 51,4 секунди от победителката. Другата ни представителка Нина Кленовска не застана на старт. Надпреварата завършиха 52 биатлонистки. В класирането за малкия кристален глобус в преследването лидер е Тора Бергер от Норвегия с 238 точки, пред Зайцева с 234, Домрачова 224 и др. Йорданова с трите спечелени днес точки е на 67-а позиция. В генералното класиране Нойнер вече има 816 точки, пред Домрачова със 741, Бергер с 651 точки и др. Емилия Йорданова заема 84-а позиция.