Видео от паметния мач на Гришо срещу Мъри (пълен запис и най-добри моменти)

Деян Спасов 03 юли 2014 в 15:01 4564 0

Григор Димитров победи на четвъртфинал на "Уимбълдън" защитаващия титлата си миналогодишен шампион Анди Мъри с 3:0 сета - 6:1, 7:6, 6:2 и постигна рекордно класиране на полуфинал на турнира в Лондон.

С победата си най-вероятно Григор ще направи пробив в топ 10 в световния мъжки тенис, а категоричното му надмощие над 5-ия в света позволи на Мъри да вземе само 9 гейма в мача, а след края му дори Принц Уилям и Кейт Мидълтън бяха разочаровани от британския представител.

Играта, която Димитров демонстрира, от друга страна, може да накара много българи да се почувстват горди с 23-годишния тенисист.

Нашенецът взе първия сет с 6:1, след като отрази брейкпойнт в първия гейм на мача, а след това доминираше изцяло на корта и реализира два пробива.

Гришо взе и втория сет (7:6), спечелвайки тайбрека със 7:4 точки. Преди това българинът имаше пробив аванс при 4:3, но Мъри веднага върна брейка и се задържа в сета.

Третия сет отново мина под доминацията на Григор Димитров и завърши при 6:2.