НАЧАЛО / Спорт
17 декември 2016 в 22:44 9544 0
Носителят на Световната купа в паралелните дисциплини на сноуборда Радослав Янков приключи участието си на състезанието по паралелен слалом в Кортина д’Ампецо (Италия). Българинът изтегли труден жребий и отпадна на о
17 декември 2016 в 18:32 633 0
Двукратният олимпийски шампион Мартен Фуркад спечели преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в чешкия зимен център Нове Место. Французинът направи само една грешка при стрелбата и финишира с време
16 декември 2016 в 20:59 8542 1
Руската биатлонистка Татяна Акимова извърши истинско чудо, след като спечели спринта на 7,5 км за Световната купа в Ново Место, Чехия. Никой не слагаше Акимова в сметките преди старта, в който по традиция фаворити са скор
16 декември 2016 в 13:33 4194 0
Националите на Русия по биатлон може да бъдат дисквалифицирани до края на сезона, ако се докажат твърденията в доклада на Световната антидопингова агенция, че 31 руски състезатели са приемали забранени вещества. От меж
16 декември 2016 в 13:05 3448 0
Двукратният олимпийски шампион и лидер в генералното класиране на Световната купа по биатлон Мартен Фуркад призова за бойкот на стартовете до края на сезона. Той настоява Международният съюз по биатлон (ИБУ) да предпр
16 декември 2016 в 11:09 695 0
Националките ни по хокей на лед претърпяха тежка загуба на световното първенство в група В на дивизия 2, което се провежда в Тайван. Нашите бяха разгромени с 0:13 от отбора на ЮАР, като резултатът можеше да бъде много разл
15 декември 2016 в 21:40 5953 0
Биатлонистът ни Владимир Илиев записа най-добро лично постижение като завърши на пето място в спринта на 10 километра в първия старт за Световната купа в чешкия зимен център Нове Место. Малко по-рано през деня сноуборди
15 декември 2016 в 16:11 4857 1
Най-добрият български сноубордист се нареди на 3-о място в паралелния слалом в италианския зимен център Кареца в старт от Световната купа. Янков се представи много добре и на полуфинала отстъпи само с 0.07 секунди от Беня
14 декември 2016 в 09:55 7406 1
Световното първенство по бобслей и скелетон през 2017 година няма да се проведе в Сочи, съобщиха от Международната федерация по бобслей и скелетон. Шампионатът трябваше да се проведе от 13 до 26 февруари, но заради разкрит
14 декември 2016 в 09:10 5392 0
За годеж в българския национален отбор по биатлон научиха по много симпатичен начин всички от елита в този зимен спорт и зрителите на трибуните в словенския комплекс Поклюка. Преди женската щафета от II кръг в световнат
11 декември 2016 в 16:44 783 0
Олимпийската и световна шампионка Микаела Шифрин (САЩ) продължи доминацията си в слалома за Световната купа в алпийските ски. Тя беше най-бърза и в двата манша в италианския курорт Сестриере и триумфира с време 1:37.80 мин
11 декември 2016 в 14:36 1509 0
Карето на Франция в състав Жан-Гийом Беатрикс, Кентен Фийон Майе, Симон Дестьо и Мартен Фуркад спечели щафетата на 4 по 7,5 км за Световната купа по биатлон в Поклюка, Словения. Българския квартет Красимир Анев, Антон Сина
10 декември 2016 в 17:32 976 0
С две френски победи в стартовете за Световната купа по ски алпийски дисциплини ще се запомни 10 декември. Алекси Пинтюро триумфира в гигантския слалом във Вал д'Изер, а сънародничката му Теса Уорли спечели същата дисци
10 декември 2016 в 14:11 847 0
Французинът Мартен Фуркад спечели поредна победа в стартовете за Световната купа по биатлон, след като постигна успех в преследването на 12,5 км в Поклюка. Красимир Анев записа пък поредното си солидно представяне, като
09 декември 2016 в 18:59 802 0
Повод за огромна радост имаше днес доминатора в биатлона в последните пет години Мартен Фуркад от Франция. Той спечели спринта на 10 км в словенския зимен център Поклюка. До този момент Фуркад беше печелил навсякъде, но
09 декември 2016 в 18:46 978 0
Германката Лаура Далмайер спечели спринта на 7,5 км в Поклюка и увеличи аванса си на върха в Световната купа по биатлон. Далмайер завърши с време 19:51.7 минути, с 3,5 секунди пред французойката Жюстин Бреза и норвежката Март
05 декември 2016 в 08:58 612 0
Беларуската биатлонистка Дария Домрачова форсира завръщането си и се готви за първия старт в Световната купа през 2017 година в Оберхоф, обяви главният треньор на националния отбол Юрий Алберс. Първоначално съпругата н
04 декември 2016 в 17:01 3669 0
Носителката на Световната купа Габриела Коукалова от Чехия спечели първата си победа за сезона, след като спечели преследването на 10 километра от световната купа по биатлон. Това е първи успех за чехкинята под новата ф
04 декември 2016 в 16:46 11422 4
Руснакът Антон Бабиков спечели сензационна първа победа в кариерата си при мъжете, след като триумфира в преследването на 12,5 км в шведския зимен център Йостерсунд. Преди старта малцина вярваха в победа на Бабиков, а б
04 декември 2016 в 11:37 1278 0
Трима наши биатлонисти ще застанат на старта в Йостерсунд днес в преследването от календара на Световната купа. При дамите ще ни представи Емилия Йорданова, която единствена доби право на участие, като завърши 46-а с 1 п