НАЧАЛО / Спорт
27 януари 2017 в 18:07 1645 0
Травис Ганонг спечели спускането за мъже в Гармиш-Партенкирхен (Германия), старт за Световната купа по ски-алпийски дисциплини. Американецът бе най-бърз по трасето с време 1:53,71 минута и завоюва втора победа в кариерата
27 януари 2017 в 12:39 19180 4
Българският биатлонист Владимир Илиев постигна най-големия успех в кариерата си, след като спечели златния медал в спринта на 10 километра на европейското първенство в Душники Здрой, Полша. Българският триумф беше пъл
25 януари 2017 в 12:48 856 0
Красимир Анев стана втори на европейския шампионат в дългата дисциплина на 20 км. при мъжете. Асът ни в биатлона потегли с  20-ти номер и не допусна грешка при стрелбите в Душники-Здруй (Полша). Първи е руснакът Александър
25 януари 2017 в 10:31 619 0
Норвежецът Хенрик Кристоферсен продължава да е в отлична форма. Той спечели нощния слалом в австрийския курорт Шладминг и даде сериозна заявка за Малкия кристален глобус в дисциплината. След много силно каране в първ
25 януари 2017 в 03:08 488 0
За всекиго по нещо - това предлага тв ефирът за феновете днес. Безспорно гвоздеят в телевизионната програма е мачът на Григор Димитров срещу Давид Гофен от 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия, който се очак
24 януари 2017 в 18:45 1918 0
Олимпийският шампион по биатлон и бивш старши треньор на мъжкия отбор на Русия Владимир Аликин премина в контраатака по темата за употреба на допинг от страна на сънародниците му. 31 руски биатлонисти бяха уличени в упо
24 януари 2017 в 18:17 1422 0
Сезонът за германския ски скачач Зеверин Фройнд приключи предсрочно, след като се оказа, че е скъсал коленни връзки. Заради травмата Фройнд няма да може да защитава титлата си от голямата шанца на предстоящото световно
24 януари 2017 в 17:41 3781 0
Националът в алпийските ски Алберт Попов завърши на девето място в днешния гигантски слалом за ФИС в Шьонриед (Швейцария). Попов даде общо време от двата манша от 2:05,21 мин. Победител с 2:03,58 мин е Седрик Ногер (Швейцария).
24 януари 2017 в 16:02 1450 0
С италианска доминация завърши гигантският слалом за Световната купа в Сан Вигилио ди Маребе. Победата грабна Федерика Бриньоне, а трета завърши Марта Басино. Бриньоне поведе след първия манш и спечели старта с комфор
23 януари 2017 в 14:00 724 0
Френската звезда на биатлона Мартен Фуркад приветства решението на Международния съюз по биатлон (IBU) за провеждането на извънреден конгрес преди началото на световното първенство в Хохфилцен на 9 февруари. На форума с
23 януари 2017 в 08:19 598 0
Топбиатлонистът ни Красимир Анев предпочете да пропусне вчерашния масов старт на 15 км от календара на Световната купа в Антхолц, Италия. Той заслужи право на участие в престижния старт, след като се нареди на шесто мяст
23 януари 2017 в 07:31 708 0
Международният съюз по биатлон обяви провеждането на извънреден конгрес преди световното първенство от 6 до 19 февруари в Хохфилцен, Германия. Основната тема на форума ще бъде приемането на нови правила в сферата на бо
22 януари 2017 в 17:36 1560 0
Фаворитът Германия очаквано спечели дамската щафета на 4х6км от шестия кръг от Световната купа по биатлон, който се проведе в Антхолц-Антерселва (Италия).  Ванеса Хинц, Марен Хамершмид, Франциска Хилдебранд и Лаура Далм
22 януари 2017 в 15:52 1682 0
Австрийският ас Марсел Хиршер спечели слалома в Кицбюел след нечовешко каране във втория манш. Местният идол изоставаше на 1,02 секунди от лидера Дейв Райдинг (Великобритания). Хиршер обаче взриви 20 000 фенове около писта
22 януари 2017 в 14:45 1952 1
Лара Гут спечели Супер-Г в Гармиш-Партенкирхен. Швейцарската скиорка финишира за 1:17.92 минути, като изпревари с 67 стотни австрийката Стефани Вениер. Трета на 80 стотни остана Тина Вайратер от Лихтенщайн. Това е трета побе
21 януари 2017 в 19:10 1793 0
Мъжката щафета на Германия и малко известната Надине Хорхлер постигнаха победи в днешните стартове за Световната купа по биатлон в Антхолц, Италия. Квартетът на Германия спечели мъжката щафета на 4х7,5 километра, след к
21 януари 2017 в 15:23 3008 0
Американската суперзвезда в алпийските ски Линдзи Вон грабна първа победа за сезона само седмица след завръщането си на пистата. Вон, която пропусна началото на състезанията за Световната купа заради фрактура на ръка
20 януари 2017 в 17:11 2881 0
Шестият кръг от Световната купа по биатлон, който се провежда в Антхолц (Италия), донесе радост за България. Красимир Анев направи отлично състезание на 20 километра индивидуално и намери място в първата шестица. Юнакът
20 януари 2017 в 12:20 769 0
Френската мегазвезда на биатлона Мартен Фуркад призна, че понякога изпитва притеснение от доминацията си над съперниците през настоящия сезон. От началото на стартовете за Световната купа Фуркад е спечелил 10 от 13 инди
20 януари 2017 в 11:42 877 3
Разнобой настъпи в лагера на норвежките биатлонисти по въпроса за употребата на допинг от страна на руските състезатели. 31 представители на Русия бяха уличени от доклада на независимата комисия "Макларън" към Световна