НАЧАЛО / Спорт
18 февруари 2017 в 17:41 631 0
Квартетът на Русия в лицето на Алексей Волков, Максим Цветков, Антон Бабиков и Антон Шипулин спечели световното първенство по биатлон в мъжката щафета с общо време 1.14.15 часа. След тях се наредиха четворката на Франция с
18 февруари 2017 в 15:09 506 0
Американката Микаела Шифрин спечели титлата в слалома на Световното първенство по ски-алпийски дисциплини в швейцарския курорт Санкт Мориц. Това е трета поредна титла в слалома за 21-годишната американка. Шифрин финиш
17 февруари 2017 в 17:45 569 0
Квартетът на Германия в състав Ванеса Хиц, Марен Хамершмид, Франциска Хилдебранд и Лаура Далмайер спечели женската щафета 4х6 км от програмата на световното първенство в Хохфилцен, Австрия. Сребърните медали взеха укра
17 февруари 2017 в 16:07 587 0
Австриецът Марсел Хиршер спечели гигантския слалом от програмата на световното първенство в Санкт Мориц, Швейцария. Той остана втори в Шладминг 2013 и в Бивър Крийк 2015 след Тед Лигети (САЩ), но американецът този път не уч
17 февруари 2017 в 15:00 523 0
Изненадващият шампион от световното по биатлон в старта на 20 км индивидуално Лоуъл Бейли сериозно е обмислял да сложи край на кариерата си през 2016 г. Намеренията му са били да се заеме с крупно животновъдство, като отгл
16 февруари 2017 в 17:22 636 0
Стрелбата провали доминатора в биатлона Мартен Фуркад от титлата в индивидуалната дисциплина на 20 км от програмата на световното първенство в Хохфилцен. Французинът сгреши на два пъти на огневия рубеж, за което плати
16 февруари 2017 в 15:48 487 0
Френската алпийка Теса Уорли спечели титлата в гигантския слалом на световното първенство по ски-алпийски дисциплини в швейцарския курорт Санкт Мориц. Уорли финишира с общо време 2:05.55 минути, след като направи два отл
16 февруари 2017 в 15:38 481 0
Полякът Мачей Кот триумфира във второто състезание по ски скок от Световната купа в Пьончан, Южна Корея. Надпреварата трябваше да се проведе на голямата шанца, но заради силен вятър, беше преместена на обикновената. Ко
16 февруари 2017 в 10:25 524 0
Силното представяне на Красимир Анев, Владимир Илиев и отчасти Антон Синапов на световното първенство по биатлон в Хохфилцен, Австрия, върна България временно в топ 10 на класирането за Световната купа по нации при мъже
15 февруари 2017 в 17:47 488 0
След нечовешко бягане Лаура Далмайер  спечели дългата дисциплина на 15 км. при дамите на Световното първенство по биатлон. Утре е състезанието на 20 км. при мъжете. Германката направи перфектна стрелба, но авансът й дойд
14 февруари 2017 в 15:01 751 0
Швейцарската звезда в алпийските ски Лара Гут ще претърпи операция на коляното, което контузи тежко по време на световното първенство в Санкт Мориц, съобщиха от швейцарската асоциация. Носителката на големия Кристале
14 февруари 2017 в 14:27 1139 0
Спортното дълголетие на норвежеца Оле-Ейнар Бьорндален изумява не само феновете на биатлона, а и колегите му на пистата. Френският доминатор в атрактивния зимен спорт Мартен Фуркад определено не се вижда все още на пис
14 февруари 2017 в 13:11 647 1
Легендарният норвежки борец срещу допинга професор Ингард Лерейм защити сънародниците си, които са обвинявани в системна употреба на забранени вещества най-вече от съседите от Швеция. Според него случаите в двете стр
14 февруари 2017 в 12:20 1322 0
Двата почивни дни на световното първенство по биатлон в Хохфилцен се отразиха чудесно на настроението на звездите в този спорт. Норвежецът Йоханес Тигнес Бьо и чехкинята Габриела Коукалова устроиха шеговит флирт по в
13 февруари 2017 в 21:33 3013 1
Българинът Симеон Павлов спечели старт от Световната купа по фрийрайд за младежи. Състезанието Eldorado Freeride Junior Vallnord се проведе на 11 и 12 февруари в Андора. Карането на Симеон беше най-зрелищното и той впечатли всички, след
13 февруари 2017 в 20:52 770 0
Звездата на алпийските ски Линдзи Вон спечели бронзовото отличие в спускането на световното първенство в Санкт Мориц, Швейцария и стана най-възрастната медалистка в историята на шампионатите на планетата. Към 12 февру
13 февруари 2017 в 19:09 862 0
По-големият брат на доминатора в биатлона Мартен Фуркад - Симон, беше изваден от участие на световното първенство в Хохфилцен. Причината - слаба форма на 32-годишният Симон, който е с четири години по-голям от Мартен. В сп
13 февруари 2017 в 16:55 466 0
Швейцарецът Лука Ерни сензационно спечели комбинацията на световното първенство в алпийските ски пред родна публика в Санкт Мориц. 23-годишният алпиец изненада фаворитите след перфектно каране в слалома и завоюва зла
13 февруари 2017 в 15:34 704 0
Звездата ни в биатлона Красимир Анев беше напът да стане най-голямата сензация на световното първенство по биатлон в Хохфилцен. Състезателят от Самоков вървеше в призовата тройка в огромна част от старта в преследван
13 февруари 2017 в 14:33 686 0
Най-титулованият биатлонист в историята Оле-Ейнар Бьорндален се качи за първи път на подиума през сезона, след като завърши трети в преследването на 12,5 км на световното първенство в Хохфилцен, Австрия. Часове преди лег