НАЧАЛО / Спорт
07 януари 2017 в 13:04 911 0
24-годишният руснак Сергей Устюгов прави истински фурор в ски бягането през този сезон. Вчера той спечели и старта на 10 километра свободен стил от Световната купа по ски-бягане в Тоблах (Италия), пети от веригата "Тур дьо
07 януари 2017 в 09:20 1084 0
Ваксмайсторът Александър Младенов омагьоса най-добрата ни биатлонистка Емилия Йорданова. Двамата са втората любовна двойка в националния отбор след Димитър Герджиков и Десислава Стоянова, които скоро ще станат семей
07 януари 2017 в 00:33 636 0
Камил Стох спечели титлата в престижната верига по ски-скок "Четирите шанци". Полякът стана първи в последния кръг от надпреварата в Бишофсхофен. Стох направи опити от 134,5 и 138,5 метра и със сбор от 289,2 точки триумфира с от
06 януари 2017 в 21:26 2279 0
Носителката на Световната купа по биатлон за отминалия сезон Габриела Коукалова заяви, че не вярва в "чистотата" от допинг на нито един руски състезател. Според чехкинята целия руски отбор трябва да бъде спрян от участ
06 януари 2017 в 18:34 1485 0
Чехкинята Габриела Коукалова спечели спринта на 7,5 км в германския зимен център Оберхоф, старт за Световната купа по биатлон. Коукалова стреля без грешка и финишира първа за 22:28,5 минути. Това е трета победа за сезона за
05 януари 2017 в 17:50 1720 0
Ново чудесно класиране записа Владимир Илиев в 4-ия кръг от Световната купа по биатлон, който стартира днес със спринта на 10 км в Оберхоф (Германия). Илиев завърши на 10-то място, победата грабна австриецът Юлиан Еберхард.
05 януари 2017 в 08:51 767 0
Отпадна опасността за бойкот на стартовете от Световната купа по биатлон заради допинговия скандал в Русия. За стачка  отвори дума лично френската звезда Мартен Фуркад, но с уточнението, че той няма да тръгне сам, а ще р
04 януари 2017 в 19:37 1277 0
Норвежецът Даниел Андре Танде поведе в класирането на веригата "Четирите шанци" след третия от общо четири старта. Скачачът постигна най-добър резултат в Инсбрук. Това е втора победа за него след тази в Гармиш-Партенкир
03 януари 2017 в 18:01 2214 0
Пожарът в биатлона продължава да се разраства. Двукратният олимпийски шампион Мартен Фуркад ще обсъди с останалите асове от световната купа идеята за пълен бойкот на оставащите кръгове. Това съобщи французинът в инте
02 януари 2017 в 21:28 3255 0
На 83-годишна възраст си отиде олимпийският шампион в спускането от 1960 година в Скуо Вали Жан Вюарне. Французинът е преживял инфаркт в нощта срещу понеделник и е починал в болница. Вюарне ще остане в историята с многото
02 януари 2017 в 20:01 940 0
Лидерката за Световната купа по биатлон Лаура Далмайер от Германия ще пропусне следващите два старта и ще участва единствено в масовия старт в неделя в Оберхоф. Германката изтъкна като причина липсата на време за почи
02 януари 2017 в 19:30 866 1
Стартът за Световната купа по сноуборд, който трябваше да се проведе в Казан между 24 и 26 февруари беше отменен от Международната федерация по ски (ФИС). По програма в столицата на Татарстан трябваше да има състезания в с
02 януари 2017 в 18:30 1211 1
Членът на Международния олимпийски комитет от Норвегия Герхард Хайберг заяви, че горчиво съжалява да допускането на Русия до олимпийските игри в Рио де Жанейро. Отборът на Русия беше частично орязан, а параолимпийците
02 януари 2017 в 14:25 4627 2
Имената на три руски фигуристки са в списъка на тези, които са с манипулирани проби за допинг по време на олимпиадата в Сочи през 2014 година, съобщи "Гадзета дело Спорт", цитиран от "24 часа". Това са Аделина Сотникова, Татян
01 януари 2017 в 18:09 854 0
Норвежецът Даниел Андре Танде спечели изключително интересното второ състезание от веригата "Четирите шанци", след като постигна 289,2 точки в Гармиш-Партенкирхен след скокове от 138 и 142 метра. Втори се нареди полякът Кам
30 декември 2016 в 20:46 1840 3
Владимир Зографски отпадна още след първия скок в дебютното състезание от веригата "Четирите шанци" по ски скок в германския зимен център Оберстдорф. Еър Влади се нареди на 45-о място в крайното класиране със скок от ед
30 декември 2016 в 10:26 585 0
Владимир Зографски най-сетне има повод да се усмихне през този сезон. Българинът преодоля квалификацията на първия старт от веригата "Четирите шанци" за Световната купа по ски скок в Оберстдорф (Германия). Еър Влади нап
29 декември 2016 в 18:14 813 0
Управата на финландският град Контиолахти изрази готовност да приеме старта за Световната купа по биатлон, който беше отнет от Тюмен заради огромния допинг скандал. Състезанието трябваше да се проведе между 9 и 12 март
28 декември 2016 в 19:34 4666 0
Френската звезда в биатлона Симон Фуркад обяви, че страда от токсоплазмоза. Повод да си направи изследването е бил спадът на формата в последните две състезания от Световната купа, което го е накарало да се прибере във
28 декември 2016 в 18:10 4210 0
Американската звезда в алпийските ски Микаела Шифрин спечели гигантския слалом от календара на Световната купа в австрийския зимен център Земеринг и запази първото място в генералното класиране. След като завърши пъ