НАЧАЛО / Спорт
12 март 2017 в 15:36 680 0
Сани Жекова записа силно представяне на световно първенство по сноуборд в Испания.  Софиянката успя да се пребори за четвъртото място и то на втори пореден шампионат. Сани направи отлично състезание в Сиера Невада в д
12 март 2017 в 14:29 784 2
Нова искра прехвърча между Русия и Украйна на спортното поле. Този път заради осмия кръг от Световната купа по биатлон, който се провежда в Контиолахти (Финландия).  Според украинския състезател Дмитрий Пидурчиний окол
12 март 2017 в 09:08 403 0
Изключителните състезания на родната й земя за Микаела Шифрин продължават. Американката отвя с над секунда конкурентите в слалома в Скуо Вали, САЩ. Чудото на зимните спортове завърши с общо време от двата манша от 1:39,48
11 март 2017 в 17:47 618 0
Германката Лаура Далмайер триумфира в преследването на 10 км за Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия). Световната шампионка в дисциплината беше най-бърза по трасето с време 29:54.4 минути, след като допусна с
11 март 2017 в 14:40 541 0
Германецът Арнд Пайфер спечели първа победа за сезона и общо осма в кариерата си, след като спечели преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в Контиолахти, Финландия. Той финишира с време 30:35.0 минути
11 март 2017 в 11:44 545 0
Американската алпийка Микаела Шифрин направи важна крачка към спечелването на Големия кристален глобус, след като спечели гигантския слалом в Скуо Вали, Калифорния. Шифрин завърши с общо време 2:16.42 минути след 1:08.75 и 1:
10 март 2017 в 17:16 689 0
Френският доминатор в биатлона Мартен Фуркад спечели спринта на 10 км от програмата на Световната купа в Контиолахти, Финландия и подобри рекорда на норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален по брой победи за един сезон.
10 март 2017 в 13:11 1037 3
Станимир Беломъжев спечели исторически златен медал за България на световното първенство по ски-ориентиране в Красноярск, Русия. Беломъжев стартира с последен стартов номер и постепенно набра скорост, започвайки да
10 март 2017 в 09:30 627 0
Без пушки останаха българските топбиатлонисти Владимир Илиев и Красимир Анев преди старта от поредния осми кръг за Световната купа във финландския зимен център Контиолахти. Четирите оръжия, по две за всеки, са се изгу
05 март 2017 в 12:31 349 0
Дамската щафета на Германия по биатлон спечели Световната купа в дисциплината, след като спечели пети от пет възможни старта. Надине Хорхлер, Марен Хамершмид, Денизе Херман и Франциска Хилдебранд триумфираха на 4х6 км
05 март 2017 в 11:44 443 0
Австриецът Андреас Промегер спечели паралелния гигантски слалом в Кайзери, Турция, с което кръг преди края оглави класирането за Големия кристален глобус в паралелните дисциплини в сноуборда, изпреварвайки нашия Рад
05 март 2017 в 11:28 441 0
Доминаторът в световния биатлон Мартен Фуркад шокира феновете си с изявление, че обмисля да сложи край на кариерата си след олимпийските игри в Пьончан догодина. "За момента такава мисъл е далеч от мен, но ще взема реше
04 март 2017 в 22:05 724 0
Това, което постигна французинът Мартен Фуркад вчера в биатлона, днес повтори австриецът Марсел Хиршер в алпийските ски. Той спечели гигантския слалом в Кранска гора, с което си осигури за шеста поредна година Големия
04 март 2017 в 19:59 6077 0
Радослав Янков спечели за втора поредна година малката Световна купа в дисциплината паралелен гигантски слалом в сноуборда. Българинът не успя да се класира за състезанието в Кайзери, след като остана на 17-а позиция в
03 март 2017 в 14:50 994 0
Австриецът Юлиан Еберхард спечели спринта на 10 км за Световната купа по биатлон в Пьончан, Южна Корея. Представителят на алпийската държава стартира в самия край на надпреварата и повали всички 10 мишени на стрелбището
28 февруари 2017 в 16:35 450 0
Норвежката Марит Бьорген продължава отличното си представяне на световното първенство по ски северни дисциплини в Лахти. 36-годишната Бьорген спечели титлата на 10 км класически стил, като не остави и за миг съмнение в
27 февруари 2017 в 21:45 2199 0
Най-титулованият биатлонист в света Оле-Ейнар Бьорндален стана жертва на грабеж. Славният норвежец е бил обран на път за Пьончан, където ще се проведе поредния старт от сезона за Световната купа. 43-годишният носител на
27 февруари 2017 в 20:15 789 0
Световното първенство по ски бягане във финландския зимен център Лахти не получава нужното отразяване по мнение на организаторите. То все още не се е превърнало в катастрофа благодарение на шоуто на венецуелеца Адриа
26 февруари 2017 в 16:08 553 0
Американката Микаела Шифрин (САЩ) върви към убедителен триумф в Световната купа този сезон. Тя спечели комбинацията в швейцарския курорт Кран-Монтана. Шифрин финишира с общо време 2:07.16 минути и записа 29-ата победа в кар
26 февруари 2017 в 12:08 396 0
Норвежецът Мартин Йонсруд Сундби обвини счупената си в последните метри щека за загубата на титлата в скиатлона от програмата на световното първенство по ски северни дисциплини в Лахти. Победата грабна Сергей Устюго