НАЧАЛО / Спорт
15 януари 2017 в 15:42 4176 2
Над 170 биатлонисти сложиха подписите си под открито писмо, адресирано до Международния съюз по биатлон с искане за решителни действия срещу допинга. Състезателите настояват да бъдат взети мерки срещу руснаците, чийто
15 януари 2017 в 14:55 1184 0
Най-голямата звезда в женските алпийски ски Линдзи Вон се завърна на пистата три месеца след счупване на ръката с 13-о място в спускането за Световната купа в Алтенмаркт-Цаухензее. Олимпийската шампионка в дисциплината
15 януари 2017 в 14:16 3545 0
Един от лидерите ни в биатлона Владимир Илиев завърши на 12-и в преследването на 12,5 километра от Световната купа в Руполдинг. Илиев тръгна от 28-а позиция след спринта от петък, но успя да се придвижи с 16 места напред след с
15 януари 2017 в 10:28 5889 1
Емилия Йорданова ще участва в днешното преследване на 10 км в биатлона за Световната купа в Руполдинг. Това стана факт, след като вчера тя успя да се класира на 50-о място в спринта на 7,5 км, като успя да свали и 10-те мишени.
14 януари 2017 в 20:45 1915 0
Камил Стох зарадва полските фенове на ски-скоковете с победа в кръга от световната купа у дома. Той спечели днес във Висла, след като дни по-рано взе успех и в Четирите шанци. Той скочи на 133 и 124 метра за 268 точки, което беш
14 януари 2017 в 17:08 1904 0
Дамският спринт на 7.5 км. украси предпоследния състезателен ден от петия кръг за Световната купа по биатлон, който се провежда в Руполдинг (Германия). В програмата остават само неделните преследвания при мъжете и жените
13 януари 2017 в 18:46 1591 0
Мартен Фуркад е в топ форма. Той спечели спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в Руполдинг, Германия. Френският ас завърши с време 22:34.2 минути, като не направи нито една грешка при стрелбата. Фуркад изпрев
13 януари 2017 в 10:45 879 0
Огромен риск поема със завръщането си на пистата само три месеца, след като си счупи ръката на тренировка американската звезда в алпийските ски Линдзи Вон. Това призна самата тя в интервю пред АП, но въпреки това е реше
13 януари 2017 в 09:35 759 1
Елитните биатлонисти посмекчиха тона спрямо руснаците и вече са по-сдържани в изказванията си за искане на тотално изхвърляне на "сборная" от стартовете през сезона. Подобни призиви не бяха рядкост, след като излезе до
12 януари 2017 в 20:54 1306 0
Две от най-сексапилните алпийки - американките Линдзи Вон и Джулия Манкузо, обявиха почти едновременно, че се завръщат на пистата. Първа беше Вон, а ден по-късно я последва и Манкузо, която се похвали, че е трениралата на
12 януари 2017 в 20:07 3264 0
Доминаторът в биатлона през последните няколко години Мартен Фуркад и жена му Елен очакват второто си дете. Бебето трябва да се роди в края на февруари месец. През септември 2015 г. двамата се сдобиха с първата си рожба, ко
12 януари 2017 в 17:57 1998 0
Германската щафета триумфира пред родна публика в Руполдинг в старта на 4 по 6 километра за Световната купа по биатлон, а българският квартет остана 19-и от 23 застанали на старта. Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Сте
11 януари 2017 в 17:22 1448 0
Щафетата на България за мъже записа повече от добро класиране - осмо място в старта на 4 по 7,5 километра от Световната купа по биатлон в Руполдинг (Германия). Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Или
11 януари 2017 в 08:59 724 0
Красимир Анев ще поведе българския квартет и във второто издание на щафетата 4 по 7,5 км от Световната купа по биатлон днес в Руполдинг (Германия).  Състезанието започва в 15,15 часа и ще бъде излъчено пряко по Евроспорт и БН
10 януари 2017 в 14:36 1150 0
Френският биатлонист Аристид Бегю подпали нова война в биатлона. Той нарече мошеник руснаха Александър Логинов, който спечели спринта и преследването в старта от календара за купата на ИБУ в италианския град Мартел. "
10 януари 2017 в 00:22 1258 0
Двукратната олимпийска шампионка по биатлон Магдалена Нойнер и седемкратният първенец във Формула 1 Михаел Шуммахер са новите членове на Залата на славата на германския спорт, съобщава "Билд". И двете кандидатури са из
09 януари 2017 в 08:34 596 0
Силното представяне на биатлонистите ни в първите четири кръга за Световната купа вкара България в топ по нации във временното класиране. След стартовете в Оберхоф нашите са точно десети и ако задържат позицията, то о
08 януари 2017 в 16:50 1752 0
Габриела Коукалова (Чехия) спечели и масовия старт на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в Оберхоф (Германия). В събота чехкинята триумфира и в спринта на 7,5 км за жени в германския зимен център, който беше беляза
08 януари 2017 в 16:20 1818 0
Норвежкият ас Хенрик Кристоферсен отвя конкуренцията на слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Аделбоден (Швейцария). Той ликува за втора поредна година, след като финишира с общо време 1:54.87 минута. Хе
08 януари 2017 в 16:08 1757 0
У дома и стените помагат. Немците Зимон Шемп (на снимката) и Ерик Лесер изправариха в последните метри французина Мартен Фуркад, за да донесат първо и второ място на домакините на Германия в масовия старт на 15 километра