Българските евродепутати Андрей Ковачев, Илхан Кючюк и Момчил Неков ще участват в дискусията на тема: „Ще гласувам ли на следващите евроизбори и защо?“.
Събитието ще се проведе утре от 10,00 часа в столичния „Гранд хотел София“, зала „Триадица-2“.
Дебатът ще бъде открит от вицепрезидента Илияна Йотова. Видеообръщение към гостите ще направят евродепутатите Светослав Малинов и Ангел Джамбазки.
На дискусията ще бъдат обсъдени популистките тенденции в Европа. Евродепутатите ще отговорят още на въпроса каква визия предлага Европейският парламент на младите хора и ще мотивират участниците в конференцията да гласуват на следващите евроизбори, като подкрепа за утвъждаване на европейските ценности в периода на криза.
Дискусията е част от проекта „Европа и аз“, по който вече се проведоха 3 дебата между евродепутати и студенти във водещи български университети, онлайн фотоконкурс и фотоизложба. „Европа и аз“ е проект, чиято цел е да провокира интереса и ангажираността на българите към работата на Европейския парламент и възможностите за развитие в рамките на Европейския съюз. Проектът „Европа и аз“ се реализира от Българското училище за политика „Димитър Паница” и се осъществява с финансовата подкрепа на Европейския парламент.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29303
1
07.06 2017 в 20:44
София планира ''пълна промяна'' в градския транспорт през 2026, пари за увеличение на заплати няма
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате
Концерт набързо, хореография по график - как преминават протестите на Делян Пеевски из страната
Концерт набързо, хореография по график - как преминават протестите на Делян Пеевски из страната
Световната банка ще помага на България за по-ефективна жп инфраструктура
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате