Американският президент Доналд Тръмп обяви, че ще номинира за нов шеф на ФБР бившият помощник главен прокурор Кристофър Рей.
Тръмп обяви решението си в Туитър.
"Ще номинирам Кристофър А. Рей, човек с безупречни препоръки, за нов директор на ФБР. Очаквайте подробности", написа Тръмп в Туитър.
Кристофър Рей е бил помощник главен прокурор по времето на президента Джордж Буш-младши. В момента Рей е адвокат в международната правна фирма "Кинг енд Сполдинг", съобщи БТА.
Тръмп номинира Рей директор на ФБР на мястото на Джеймс Коми, когото уволни изненадващо в началото на миналия месец на фона на воденото от Коми разследване за намеса на Русия на президентските избори в САЩ.
Самият Коми обяви след уволнението, че го е очаквал, а причината според него е, че не е засвидетелствал на Тръмп безусловна лоялност.
В средата на май стана ясно, че Министерството на правосъдието на САЩ е назначило бившия директор на ФБР Робърт Мюлер за специален прокурор в разследването на възможна връзка между Русия и президентската кампания на Доналд Тръмп.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Роднина, милиционер, роднина, милиционер: Новият шеф на НДК е съпруга на зам.-шеф на НС
Горещата вълна в Европа взе над 1480 жертви в Нидерландия и Франция