Френската федерация по тенис реши да не даде “уайлд кард” за “Ролан Гарос” на завърналата се след наказание за употреба на допинг рускиня Мария Шарапова.
Двукратната шампионка в турнира, която се завърна на корта след 15-месечна дисквалификация, не получи покана нито за основната схема, нито за квалификациите.
30-годишната рускиня няма достатъчно точки за ранглистата, за да се включи в жребия. Така Шарапова няма да участва в Париж.
“Уайлд кард” за основната схема получиха Теса Андрианяфитримо, Фиона Феро, Миртил Гьоргес, Амандин Хесе, Ализе Лим и Клои Паке. Право на участие си спечели и 15-годишната американка Аманда Анисимова. Жребият е на 26 май, а основната фаза на турнира ще се проведе от 28 май до 11 юни.
"Ако беше контузена, може би щяхме да й дадем покана, но за допинг не е същото. Турнирът "Ролан Гарос" стои много над състезателите. Разбираме интереса на медиите и спонсорите, но си имаме принципи", коментира президентът на френската федерация Барнар Гуидичели.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция
Прогноза за 2026 г.: Путин напада Европа, а Китай - Тайван