
Веселин Марешки се е отказал от имунитета си на народен представител доброволно, без това да бъде гласувано от парламента, както той поиска първоначално.
Новината съобщи председателят на Народното събрание Димитър Главчев. С писмо от 11 май 2017 г. Веселин Марешки е информирал председателя на парламента, че дава съгласие за снемане на имунитета си като народен представител в 44-ото Народно събрание във връзка с искането на главния прокурор Сотир Цацаров.
Цацаров поиска имунитета на Марешки заради воденото срещу него дело за побой от общинския съветник от Варна Костадин Костадинов.
Още вчера Марешки каза, че ще даде имунитета си като депутат, но смята да съди държавата затова, че е арестуван за побой.
На практика комисията, която той поиска да му свали имунитета, се оказа безсмислена, защото решението й имунитетът му да бъде свален няма да бъде гласувано.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15571
1
12.05 2017 в 11:49
Как да ускорим бавен лаптоп с Windows
Руските Z-канали подивяха от гняв: Цистерна на Лукойл в България пълни самолет с оръжие за ВСУ
Жестоко убийство в Съединение, разфасован е млад мъж (обновена)
Жестоко убийство в Съединение, разфасован е млад мъж (обновена)
Зеленски започва чистка след операция 'Антикорупция'
Близо 190 000 компании в Германия спират работа