Какви времена доживя баскетболът! След бурно недоволство в Близкия изток беше разрешено носенето на хиджаб по време на мач.
Международната федерация по баскетбол (ФИБА) преразгледа правилото, което забраняваше подобни волности, така от 1 октомври забрадени дами ще мятат по кошовете.
Припомняме, през 2014 г. катарският национален отбор отказа участие в Азиатските игри, след като на състезателките не им бе позволено да играят с традиционните за мюсюлманската религия аксесоари.
"Новото правило идва в резултат на факта, че традиционният дрескод в някои държави, в които се покрива главата и/или цялото тяло, не съответства с предишните разпоредби", гласи съобщението на ФИБА.
Като част от 2-годишен пробен период бе разрешено носенето на хиджаб във вътрешните първенства и турнири. По-рано тази година и световната футболна централа (ФИФА) разреши носенето на хиджаб по време на официални мачове.
Във волейбола и атлетиката подобни ограничения не е имало, всеки тича и скача, както му е угодно.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Истини и лъжи за цифровото евро
В 24 града ще се проведат контрапротестите, организирани от Пеевски