Омбудсманът Мая Манолова организира обществена дискусия на тема: „Законови гаранции за защита правата на работещите от некоректните работодатели”.
Повод са зачестилите случаи на експлоатация на труд сред работници и служители от цяла България, които потърсиха съдействието на омбудсмана. В жалбите си те сезират обществения защитник за неизплатени трудови възнаграждения и осигуровки от страна на техните работодатели, както и за злоупотреби при прехвърляне на търговски фирми на трети социално слаби лица.
Идеята на Манолова е да събере всички заинтересовани страни – потърпевши работници, държавни органи и работодателски организации, за обсъждане на проблемите в трудово законодателство, след което омбудсманът ще инициира законодателни промени.
Дискусията ще се проведе в сградата на институцията на омбудсмана на ул. „Георг Вашингтон“ №22.
Във форума ще участват синдикални и работодателски организации, представители на социалното министерство, на Главна инспекция по труда, на Агенцията по заетостта, на НОИ, на НАП, на прокуратурата, на съда, на Фонда за гарантиране на вземанията на работниците и служителите при несъстоятелност и др.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.