
Бившата звезда на Съндърланд Асамоа Гиян попадна сред групата от 40 футболисти в ОАЕ, които имат "неетични прически" според футболната асоциация на страната. 31-годишният ганаец играе за дубайския Ал Ахли.
Гиян ходи с прическа тип "мохикан", която е недолюбвана от ислямските ръководители. И ще трябва да се остриже. Или да напусне. Примерите не са един или два.
През 2012 г. вратарят на Саудитска Арабия Валид Абдулах получи нареждане да махне "не-ислямската" си прическа преди мач на клуба му Ал Шабаб. Той също се носеше като мохикан. Ислямистите не приемат нито един стил, при който главата е само частично избръсната.
Големите коси също не се толерират. Според местен сайт футболистът Сухали Ал-Мансури получил заповед да махне косата тип "Фелайни". Властите обаче направили компромис за футболиста на Азия Омар Абдулрахман, който развява същата прическа.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Как да ускорим бавен лаптоп с Windows
Руските Z-канали подивяха от гняв: Цистерна на Лукойл в България пълни самолет с оръжие за ВСУ
Жестоко убийство в Съединение, разфасован е млад мъж (обновена)
Жестоко убийство в Съединение, разфасован е млад мъж (обновена)