
Финансирания по български европрограми не са спирани, съобщи Европейската комисия, цитирани от БТА.
Проверка е била извършена по фондовете за наука и образование, но докладът от проверката още не е готов и финансирането не е било спирано.
Комисията е в постоянен контакт с българските власти по приложението на оперативните програми, посочи говорител на институцията в отговор на въпроси на пресконференция.
Действително в момента обсъждаме с българските власти оперативната програма, имаше и одитна проверка. Ще обсъдим на двустранна основа черновата на доклада от проверката, добави той.
Когато бъде готов, докладът ще съдържа данни за това какво е установено, заключения и препоръки на ЕК.
Съдържанието на доклада може да бъде променено според допълнителната информация, която може да получим от българските власти, заяви говорителят.
Новият министър Николай Денков преди няколко дни каза, че програмата е застрашена и обвини Меглена Кунева за това.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21509
2
14.02 2017 в 17:00
Държавната дума: Изграждането на разрушените складовете на Wildberries е грижа на собствениците им
Зукърбърг си купи замък в Ирландия
Михайло Федоров - уволненият военен министър, който намекна за смяната на Зеленски
Държавната дума: Изграждането на разрушените складовете на Wildberries е грижа на собствениците им
Терзиев призова София да не бъде поставяна в изолация заради политически апетити
Демерджиев: Прокуратурата разследва ГДБОП защо проверява Пеевски
Премиерът Радев говорил с Марк Рюте за заплахите от Иран