Финансирането на изборите ще гледат днес министрите с премиер Огнян Герджиков. Те трябва да определят каква ще е сметката за вота на 26-ти март, след като Върховният административен съд наложи на ЦИК да въведе машинното гласуване още на тези избори и да се исгурят 12 400 машини за всички секции.
Още на първото заседание на служебния кабинет на 30 януари беше решено за изборите да бъдат отпуснати 30 милиона лева, но това стана малко преди решението на ВАС. Сега сметката трябва да бъде актуализирана. За машините ще са нужни повече от 20 милиона лева.
Вицепремиерът Стефан Янев заяви, че правителството ще осигури необходимите пари, но не уточни сумата. Тепърва за машините ще бъде пусната обществена поръчка.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
МВР отбелязва 147 години от създаването си
Трима синове на Али Хаменей се помолиха край ковчега му
Енергиен експерт: И без Русия можем да построим АЕЦ Белене
Тръмп критикува комунизма в речта си за 250-годишнината на САЩ