Доналд Тръмп потвърди, че подкрепя НАТО на 100 процента, обяви британският премиер Тереза Мей след срещата си в Белия дом с американския президент.
Двамата са обсъждали въпроси за отбраната и сигурността и са единни в становището, че НАТО е крепостта на европейската отбрана.
Мей съобщи, че е предала на Тръмп покана от британската кралица да направи тази година държавно посещение в Обединеното кралство, която той е приел.
Доналд Тръмп заяви, че - имайки предвид опита си като бизнесмен - работата с Европа е "много, много трудна" и "много лошо преживяване", докато с Великобритания нещата вървят много по-гладко.
Затова, по думите му, излизането на Великобритания от ЕС ще бъде нещо "фантастично" за Обединеното кралство.
В отговор на журналистически въпрос американският президент заяви, че иска да има добри отношения с Русия, но отказа да отговори категорично дали е готов да отмени санкциите срещу Москва.
Много е рано е да говорим за това, каза американският президент.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
69994
1
28.01 2017 в 00:00
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция
Прогноза за 2026 г.: Путин напада Европа, а Китай - Тайван
Откога Румен Радев стана обикновен гражданин
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал