

Германските социалдемократи обявиха, че издигат доскорошния председател на Европейския парламент Мартин Шулц за кандидат за канцлер на изборите на 24 септември.
Лидерът на социалдемократите Зигмар Габриел се отказа да се бори за канцлерския пост срещу лидера на християндемократите Ангела Меркел и предложи Шулц да е кандидатът на партията.
Габриел обяви, че е взето решение той да смени външния министър Франк-Валтер Щайнмайер, който скоро ще стане президент на Германия.
"Ако се кандидатирам за канцлер, ще се проваля и ще проваля и Германската социалдемократическа партия", каза Габриел пред германското списание "Щерн". Според него много по-добри шансове в битката за канцлерския пост би имал Шулц.
Социалдемократите имат рекордно нисък рейтинг месеци преди федералните парламентарни избори - те имат одобрение от едва 20% при одобрение от 38% за християндемократите на Меркел.
Партията ще вземе окончателно решение за кандидатурата в неделя, като се очаква тогава Шулц да представи и предизборната си програма.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18038
3
25.01 2017 в 12:20
Държавната дума: Изграждането на разрушените складовете на Wildberries е грижа на собствениците им
Зукърбърг си купи замък в Ирландия
Михайло Федоров - уволненият военен министър, който намекна за смяната на Зеленски
Държавната дума: Изграждането на разрушените складовете на Wildberries е грижа на собствениците им
Терзиев призова София да не бъде поставяна в изолация заради политически апетити
Демерджиев: Прокуратурата разследва ГДБОП защо проверява Пеевски
Премиерът Радев говорил с Марк Рюте за заплахите от Иран