Пропутинският президент на Чечня Рамзан Кадиров се вбеси сериозно на новите карикатури на френското издание "Шарли Ебдо", чиито най-нови шаржове се гаврят с падналия руски Ту-154, в който загинаха 92-а души, голяма част от които - хористи в хор "Александров".
На едната от тях е изобразен падащият и един певец, който крещи "а-а-а". Пояснителният текст гласи: "Репертоарът на хора на Червената армия се разширява". Втората карикатура също е на пропадащия аероплан като текстът е "Лоша новина. Путин не е бил вътре".
Чеченският предводител, който изключително ревностно следва линията на Кремъл и дори накара преди време цял стадион в столицата Грозни да вика "Аллах Акбар за Путин", сега посвети гневна статия срещу карикатурите в личния си блог.
"Френското списание "Шарли Ебдо" за пореден път показа каква е в действителност западната "демокрация и свобода на словото." Изданието публикува карикатури на катастрофата на Ту-154 и убийството на руския посланик в Анкара", пише Кадиров.
И добавя:
"Аз вече съм казвал и сега повтарям, че редакционната политика на списанието е неморална, безнравсвена и нечовечна. Тя няма нито пряка, нито косвена връзка със свободата на пресата. Убийството на Андрей Карпов и трагедията с Ту-154 бе възприета от милиони руснаци и нашите приятели от цял свят като лична скръб, а "Шарли Ебдо" осмива нашата национална трагедия."
Той призовава и всички хора, които излязоха по Шанз Елизе с плакати Je Suis Charlie да го направят пак и в "стройни колони да маршируват с тениски, на които пише "Позор".
Още по темата
"Шарли Ебдо" се подигра със самолетната катастрофа край Сочи
Шарли ебдо показа жертвите на труса в Италия като затиснати с лазаня
Шарли ебдо с карикатура на Бог убиец година след касапницата


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
32179
8
29.12 2016 в 22:35
Не съм Шарли.
18415
1
29.12 2016 в 14:44
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки