
Активистът Николай Стайков осъди сайта ПИК за 29 клеветнически публикации срещу него. Нападките срещу Стайков започнали, след като той и още 12 души поискали разследване за фалита на КТБ и след като искали оставката на главния прокурор през 2014 г.
В решението на Софийския районен съд е записано, че заради нанесените вреди на Стайков следва да бъде изплатено обезщетение от 120 000 лв. Съдът уважава и присъжда сумата на частично предявения от Стайков иск за 12 500 лв.
"Това е пълно уважаване на частичен иск от доста по-висока сума. Точният размер на обезщетението ще се определи в следващите дела след обжалванията на по-високи инстанции (ако има такива) и след завеждане на пълният иск", написа Стайков в профила си във Фейсбук.
"Силно препоръчвам на всички, подложени на подобен медиен тормоз, да търсят правата си в съда. Друг цивилизован и достоен начин няма измислен", написа още активистът.
Следете новините ни в :
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
ЕК: Сърбия не е искала помощ за пожарите. Белград: Руският Ил-76 ни е по-полезен
Вежди Рашидов се ядоса и си прибра скулптури, дарени на Кърджали преди повече от 30 г.
Първан Симеонов: ДПС почти го няма, на ръба е за влизане в парламента
Туск: Да се срамуват тези, които построиха ''Северен поток'', не тези, които го взривиха
Вежди Рашидов се ядоса и си прибра скулптури, дарени на Кърджали преди повече от 30 г.