
Министерският съвет одобри Рамково споразумение за заем в размер на 200 млн. евро между Банката за развитие на Съвета на Европа и България, механизъм за съфинансиране на проекти, изпълнявани със средствата от ЕС по оперативните програми, съфинансирани от Европейските структурни и инвестиционни фондове за програмния период 2014-2020 г. С решението се упълномощава министърът на финансите да проведе преговорите и да подпише споразумението, съобщиха от правителствената пресслужба.
Заемът от Банката за развитие на Съвета на Европа (БРСЕ) ще подпомага усвояването на средствата от европейските фондове, като частично ще покрива българския принос във финансиране изпълнението на инвестиционни проекти, изпълнявани със средства от оперативните програми „Региони в растеж 2014-2020”, „Развитие на човешките ресурси 2014-2020” и „Наука и образование за интелигентен растеж 2014-2020”.
Заемът се предоставя при много благоприятни финансови условия, като банката не начислява допълнителни такси и комисионни. Средствата се усвояват на траншове и постъпват в централния бюджет. Отделните траншове по години се обвързват с разчетите по оперативните програми за националното съфинансиране в средносрочен план и се предвиждат по закона за държавния бюджет за съответната бюджетна година.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
ЕК: Сърбия не е искала помощ за пожарите. Белград: Руският Ил-76 ни е по-полезен
Вежди Рашидов се ядоса и си прибра скулптури, дарени на Кърджали преди повече от 30 г.
Първан Симеонов: ДПС почти го няма, на ръба е за влизане в парламента
Туск: Да се срамуват тези, които построиха ''Северен поток'', не тези, които го взривиха
Вежди Рашидов се ядоса и си прибра скулптури, дарени на Кърджали преди повече от 30 г.