Локо (Пд) продължи победната си серия и срещу Черно море

"Черно-бели" фенове провокираха Гонзо и той им скочи на бой

Драгомир Панков 02 декември 2016 в 19:57 2135 0

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна осма победа в Първа лига и четвърта поред, след като се наложи над гостуващия Черно море с 1:0.

Първият двубой от 17-ия кръг на първенството бе равностоен, но домакините нанесоха удара си десетина минути преди края на мача, когато Дани Кики отбеляза победния гол.
През първото полувреме по-активни бяха футболистите на Черно море, но след почивката Локомотив успя да създаде няколко положения за гол и да реализира едно от тях.

Лидерът на "черно-белите" Мартин Камбуров не успя да се разпише срещу Черно море, но отборът му продължава с отличното си представяне. (Снимки: lokomotivpd.com)

С този успех момчетата на Едуард Ераноясян излязаоха на 3-то място в класирането с актив от 29 точки. Първи е Лудогорец с 43, втори Левски с 34. 4-ти и 5-ти са ЦСКА-София и Черно море с по 28 т.

Макар, че публиката на мача бе рехава, не се мина без инциденти. След последния съдийски сигнал фенове на Локомотив, които бяха седнали в сектор А на стадиона, засипаха треньора на гостите Георги Иванов с обиди и псувни. В първия момент той се сдържа, но след това им отговори, а в един момент се опита да се върне от тунела, за да се разбере "по мъжки" с един от запалянковците, който го псуваше най-упорито. Намесата на служителите от охранителната фирма предотврати задълбочаването на инцидента. Георги Иванов-Гонзо е юноша на Локомотив, за който в края на 90-те записва 64 мача и 16 гола.