Сведения от освободения от "Ислямска държава" северен сирийски град Манбидж сочат за терористична заплаха в цял свят, твърди най-високопоставеният командир на британската армия в Ирак и Сирия генерал Рупърт Джоус.
"Няма да навлизам в подробности, но знаем, че външните операции са оркестрирани до значителна степен от вътрешността на халифата, особено от Ракка и Мандибж", твърди Джоунс, цитиран от "Гардиън".
По думите му градовете са били основни центрове на операциите, а в тях са открити огромни количества документи и електроника, които сочат директно към заплаха към всички страни по света. За обработката на информацията е създадено специално звено в Кувейт.
Според "Гардиън" добитата информация включва планове за терористични нападения в Европа, както и за финансиране и пропаганда.
Джоунс смята, че след превземането на Мосул от ръцете на терористите ще донесе огромни количества нова информация.
"Абсолютно убеден съм, че огромно количество информация ще излезе от Мосул. Засили сме възможностите си като коалиция да събираме и обработваме всички тези данни, защото ще е цял лабиринт от информация и трябва да я предадем на службите за разузнаване", твърди командирът.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35595
9
29.11 2016 в 10:04
Чудесен план.
ЕК сигурно вече заделя средства за следващо множество полети - до Дамаск. Натоварено въздушно пространство се очертава за няколко седмици, но пък след това ще заживеем в добрата стара райска Европа.
83927
7
29.11 2016 в 00:19
Но мненията, позициите и изказванията на Запада вече нямат никакво значение.
Алепо е на дни от пълното освобождаване от дхидадистката гнусотия, финансирана и подпомагана от УСА и европейските им васали.
Добрия старец Дядо Сухейл Ал Хасан е затворил лошите в котела и им сипва с черпака от сърце.
След Алепо следва Идлиб и с това войната в Сирия ще приключи.
22193
1
28.11 2016 в 16:08
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
ISW: Русия работи за протести срещу Зеленски
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа