
Въздушни атаки унищожиха единствената болница в държания от бунтовниците град до Алепо Атариб, съобщава "Ройтерс".
Няколко от членовете на медицинския екип са ранени.
Сирийската обсерватория за човешки права, занимаваща се с документирането на нарушения на правата на човека в страната с база във Великобритания, съобщи, че самолети са ударили по града днес. Болницата е била директно уцелена.
Това е единственото здравно заведение в града и околностите, което обслужва около 60 000 души.
От няколко дни западните околности на Алепо са подложени на тежки въздушни нападения.
Активисти за човешки права в бунтовническите райони обвиняват Дамаск и Москва за това, че целят да унищожат болници, пътища за доставяне на хляб и други инфраструктури, ползвани от цивилните.
Те обаче отрекоха обвиненията и обясниха, че се целят само във военни бази на бунтовниците, които те смятат за терористи.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18342
2
14.11 2016 в 19:26
Стига сте цитирали тия бе, това са двама човека, които седят на топло в Лондон. Как тези знаят какво става там? Все едно аз да предавам новини от Сирия... кактото си измисля т.е.
18570
1
14.11 2016 в 18:20
ЕК: Сърбия не е искала помощ за пожарите. Белград: Руският Ил-76 ни е по-полезен
Вежди Рашидов се ядоса и си прибра скулптури, дарени на Кърджали преди повече от 30 г.
Първан Симеонов: ДПС почти го няма, на ръба е за влизане в парламента
Туск: Да се срамуват тези, които построиха ''Северен поток'', не тези, които го взривиха
Вежди Рашидов се ядоса и си прибра скулптури, дарени на Кърджали преди повече от 30 г.
Кметът на Комо забрани велосипедите, след като колоездач го блъсна
Докато половин Варна е без вода, Шишков отчете, че няма засегнати