За фалшиви лични данни в списъците за регистрация на инициативния комитет на Петър Кичашки, Митьо Пищова и други формации алармираха потърпевши граждани, които без да знаят са попаднали в тях.
Фейсбук групата "Подкрепилите" неподкрепящи" събира на едно място хора, които са се открили в списъците на инициативните комитети и партии за изборите, но без тяхно знание или разрешение.
"Та да видите сега как едни хора са ме включили в подписката си....Вземете се проверете, че не е ясно кой и как Ви е ползвал личните данни за партийни и политически облаги... Аз тези субекти не ги познавам...", пише Милена Радева, която е открила своето име в списъка на ПП Християн-социален съюз и цели два ИК.
Проверката на това дали попадате в списък на партия става чрез системата на ЦИК в сайта им. Там чрез ЕГН и 10-цифров ПИК номер, който се получава по имейл, може да разберете дали не фигурирате без ваше знание в подобен списък.
Ако откриете своето име и то е ползвано без ваше съгласие, то вие може да подаде жалба в Комисията за защита на личните данни.
През 2014 година избухна скандал след като само за час след пускането на тази система за проверка на подписите заваляха жалби до ЦИК, КЗЛД, а някои от тях стигнаха до прокуратурата.
Въпреки видимите доказателства, открадването на подписите по никакъв начин не влияе на регистрацията на партията. Ако някоя политическа формация е откраднала вашия подпис, то тя си остава в надпреварата.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
83938
2
04.10 2016 в 18:40
16538
1
04.10 2016 в 18:03
Тръмп в Анкара: Зеленски и Путин искат да се споразумеят за край на войната в Украйна
Тръмп в Анкара: Зеленски и Путин искат да се споразумеят за край на войната в Украйна
Баш аркадаш: Радев твърди, че не дал нищо на Ердоган за замразяването на Боташ
Круиз с 2000 ЛГБТИ туристи получи забрана да акостира в Истанбул заради несъответствие с ''моралните ценности''
Тръмп в Анкара: Зеленски и Путин искат да се споразумеят за край на войната в Украйна
Пеевски ''удовлетворен'' от замразяването на договора с ''Боташ'': Знак за добросъседство
Радев назначи бившата шефка на ЦИК Камелия Нейкова за главен секретар на МС