
По-малко от половината германци желаят нов мандат на Ангела Меркел. 44% от жителите на Германия смятат, че четвърти мандат на канцлера Ангела Меркел би бил успешен, предаде "Фокус" като цитира проучване на компанията за социологически изследвания „Емнид“, публикувани в германската преса.
Този показател е по-голям от на други политици в страната. Външният министър Франк-Валтер Щайнмайер е подкрепян за канцлерския пост от 38% от германците, а лидерът на Христиан-социалния съюз на Бавария Хорст Зеехофер – от 26%.
Вицеканцлерът и министър на икономиката на Германия Зигмар Габриел, който преди година се смяташе за реален кандидат за канцлер, може да оглави правителството успешно едва от 16% от допитаните. В проучването са участвали 1006 души.
Изборите за Бундестаг, при които ще бъде определен и новият канцлер, ще се проведат през 2017 г.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25374
5
04.09 2016 в 09:40
27668
4
03.09 2016 в 22:16
Терзиев: Карайте си колелата и тротинетките, но спазвайте правилата
Първан Симеонов: ДПС почти го няма, на ръба е за влизане в парламента
Задържаха 36-годишен за отровените лешояди, направил е самопризнания
Първан Симеонов: ДПС почти го няма, на ръба е за влизане в парламента
Кметът на Комо забрани велосипедите, след като колоездач го блъсна