Бихме гласували за вас, но сме много малко. Много често чувам тези думи. Хора, не сте малко, не сте малко!
Това заяви кандидатът за президент на Реформаторския блок Трайчо Трайков. Той допълни обаче, че с удоволствие би подкрепил кандидата на ГЕРБ на втори тур, ако не стигне до балотаж. Освен ако нямам някакви големи резерви към човека, уточни Трайков и подчерта, че за него президентския вот е мажоритарен. "Ще очаквам обаче подкрепа от ГЕРБ за мен, ако успея да отида на втори тур, допълни той.
Решението за избора му е било единодушно. "Неразбраната ирония е проблем на други специалисти. Имам подкрепата на всички партии на Реформаторския блок", коментира Трайков вчерашното поведение на лидера на СДС Божидар Лукарски, който обяви, че не е съгласен с кандидатурата, след което от СДС обявиха, че подкрепата им за Трайков остава.
Опозиционен президент няма, но държавният глава трябва да може да казва "не" на всеки, обясни Трайков. Като цяло президентът Росен Плевнелиев в политическите си оценки е бил точен и в същото време се е стремял да запази максимална лоялност към партията, която го е издигнала. Понякога това го е карало да бъде по-обран, коментира Трайчо Трайков.
Още по темата
Сериалът продължава: СДС, въпреки Лукарски, прие Трайков за кандидат-президент
Пак раздори в РБ, Лукарски няма да подкрепи Трайчо Трайков за президентския вот
Новата ни анкета: Одобрявате ли Трайчо Трайков като кандидат за президент от РБ?
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18530
8
04.09 2016 в 12:11
23485
7
02.09 2016 в 18:53
17983
6
02.09 2016 в 12:07
Надявам се Трайков да остане честен човек. Ще гласувам за него.
РБ много по-рано трябваше да извади кандидат, който да обиколи страната и да се среща с хората, а не сега в последния момент. Защо се подведоха по Геройковото увъртане, ще се кандидатира ли Кръстникът или няма. Излизаш смело напред и ако трябва го биеш, за да го боли.
15377
5
02.09 2016 в 10:56
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Роднина, милиционер, роднина, милиционер: Новият шеф на НДК е съпруга на зам.-шеф на НС
Горещата вълна в Европа взе над 1480 жертви в Нидерландия и Франция
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов