Френският премиер Манюел Валс обяви, че правителството работи по нови инициативи, за да привлече големите международни фирми от Лондон в Париж, вследствие на Брекзит.
Той заявява това в интервю за в. "Паризиен", цитирано от Ройтерс.
Валс уточни, че не иска Великобритания да напусне ЕС, но това може да е възможност за Париж.
Франция подготвя нови разпоредби в данъчната сфера и статута на чужденците, които целят да направят по-привлекателна френската столица.
Банките и другите финансови компании, за които работят над 2 милиона души във Великобритания, обмислят възможността да се преместят, ако установените в страната фирми изгубят правото си да продават финансови услуги в цяла Европа, след като Обединеното кралство напусне Европейския съюз.
„Мога да кажа на големите международни компании: Добре дошли в Париж! Елате и инвестирайте във Франция!“, каза премиерът.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23899
2
02.07 2016 в 20:08
35595
1
02.07 2016 в 20:06
, доволно потривайки ръце.
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
ISW: Русия работи за протести срещу Зеленски
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа