Турската полиция е арестувала 13 човека, заподозрени във връзка с терористичния атентат на истанбулското летище "Ататюрк", при който загинаха 42 души, предава Ройтерс.
Според неназован турски източник властите едновременно са провели акции на 16 различни места в Истанбул. Сред арестуваните има трима чужденци.
По думите на друг анонимен източник на агенцията не е изключено извършителите на самоубийствените атентати да не са турци.
"Разглеждаме възможността да са замесени чужденци. Вероятно един от тях е, но разследването продължава", казва поискалият анонимност служител.
"Дейли сабах" пише, че атентаторите са от Киргизстан, Узбекистан и Дагестан.
Турското разузнаване е предупредило всички институции за подготвян атентат в Истанбул 20 дни преди атаката, съобщава "Хюриет". В списък с потенциални цели е било посочено и летище "Ататюрк".





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Вигенин: България трябва да се бори за справедлив и социален европейски бюджет
Вигенин: България трябва да се бори за справедлив и социален европейски бюджет
Заместник помощник държавният секретар на САЩ Кристофър Смит срещна в София Бойко Борисов и ДПС
Пеевски ще прати провокатори на собствените си протести, предупреждава БОЕЦ