БСП са недовлни от външната политика, която води България, както и от обстановката в самата страна.
Това стана ясно от декларация на партията, изчетена от лидера ѝ Михаил Миков.
Той подчерта, че страната ни няма ясна външна политика и не отстоява интересите си.
"Днес ние живеем в усложнена политическа обстановка - санкции и контра санкции между ЕС и Русия. Политика, която българското правителство подкрепя, а страната търпи санкции. Ние ще сме против тази политика и против тази, която е срещу българските граждани", заяви председателят на БСП.
Миков отбеляза, че Европа е подложена на мигрантски натиск, а България все още няма ясна позиция по темата.
"Колко ще плаща България, колко мигранти ще бъдат настанени тук? Хората имат нужда да знаят това и ние ще сме настойчиви по тази тема", каза той и подчерта, че от БСП настояват България да бъде пълноправен член на ЕС.
По думите на Миков България, Хърватия и Румъния не могат да бъдат втора буферна зона на мигрантската вълна.
Той подчерта, че в самата страна сме свидетели на безпрецедентна престъпност, а реалните действия на правителството са заменени с политически PR.
"Това правителство най-много разбира от престъпността и вероятно затова тя се засилва, когато е на власт", каза Миков.
Според него правителството отчита мъртва стабилност, която е "невидим резултат за българите". Той заяви, че през новия политически сезон БСП ще отстояват България да е демократична, социална и правова държава.
"Когато гласуваме, когато се изказваме, когато вземаме решения, трябва да си представяме другата България - животът извън жълтите павета, извън брюкселската лексика, животът, какъвто е за милиони български граждани", каза още Миков.
Той спомена и свалянето на предаването "Деконструкция" от ефира на БНР.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13.01 2016 в 12:02
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
13.01 2016 в 11:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция
Прогноза за 2026 г.: Путин напада Европа, а Китай - Тайван
Откога Румен Радев стана обикновен гражданин