Дядо Коледа ще пътува във влак на БДЖ от София до Плевен на 21 декември, съобщават от държавния превозвач.
На гарата в Плевен белобрадият старец ще бъде посрещнат от деца в неравностойно положение, настанени в социални домове и Центрове за настаняване от семеен тип.
Влакът на Дядо Коледа ще потегли в понеделник от Централна гара София в 10:30 ч. и ще пристигне в Плевен в 13:15 ч. Третият вагон от композицията на влака ще бъде празнично украсен със специални гирлянди, изработени ръчно от деца в неравностойно положение.
При пристигането на влака на плевенската гара, белобрадият старец ще бъде посрещнат от 60 деца от социалните институции в Плевен, Пордим и с. Мечка. Той ще зарадва малчуганите с различни лакомства и подаръци.
Инициативата се осъществява съвместно с „Националното сдружение на сираците в България” (НССБ).




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Посланията от плакатите на протеста (галерия)
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Второ и последно отворено писмо до Бойко Борисов
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''