Служители на Пето Районно управление в София задържаха двама криминално проявени след побой над 75-годишен мъж, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Възрастният човек е подал сигнал на 24 август, разказал, че инцидентът е станал в автобус на градски транспорт. Двете млади момчета го нападнали след като им направил забележка за прекалено свободното им и неподходящо поведение.
След проведените оперативно – издирвателни действия на полицията е установено, че отговорни за побоя са лицата Н.К. на 20 години и друг 17-годишен младеж от София. И двамата са криминално проявени за грабежи и кражби.
По случая е образувано досъдебно производство. След доклад на материали в Софийската районна прокуратура двамата са привлечени като обвиняеми по чл.131 от Наказателния кодекс. На Н.К. е наложена мярка за неотклонение „подписка”, а на 17-годишния - „надзор на родител”.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.08 2015 в 10:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
28.08 2015 в 19:23
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Вигенин: България трябва да се бори за справедлив и социален европейски бюджет
Вигенин: България трябва да се бори за справедлив и социален европейски бюджет
Заместник помощник държавният секретар на САЩ Кристофър Смит срещна в София Бойко Борисов и ДПС
Пеевски ще прати провокатори на собствените си протести, предупреждава БОЕЦ