Владимир Илиев спечели бронз от Европейското по биатлон

OFFNews 29 януари 2015 в 20:51 4501 1

Владимир Илиев

27-годишният българин Владимир Илиев спечели бронзов медал от Европейското първенство по биатлон в Отепя, Естония.

Българският състезател завърши трети в индивидуалния старт на 20 километра, като така завоюва първото отличие от континентален шампионат в кариерата си. Илиев преодоля трасето за 54:54.4 минути, като водеше през почти цялото състезание, но по две грешки в последните две стрелби го лишиха от европейската титла.

Другата надежда за медал Красимир Анев също направи 4 грешки, но мина трасето за 55:40.5 минути и така се нареди четвърти.

Димитър Герджиков е 48-и със седем грешки, а Димитър Парталов е 62-и с пет пропуска. Точно сто биатлонисти взеха участие в състезанието.

Европейски шампион стана руснакът Алексей Волков, който направи само две грешки при последната си стрелба и завърши за 53:23.2 минути. На второ място се нареди украинецът Сергей Семьонов с време 54:28.8 минути и четири пропуска.

В състезанието участваха още двама българи, но те се класираха извън първите 40. Димитър Герджиков остана 48-и със 7 грешки и време 1:02:11.4 час, а Димитър Парталов се нареди на 62-ро място с 5 пропуска и време 1:03:43.6 час.