НАЧАЛО / Спорт
18 август 2016 в 16:00 17273 1
Сребърният медалист на овчарски скок Рено Лавийени се просълзи, след като беше освиркан за втори път в рамките на 24 часа на награждаването на дисциплината. Финалът в дисциплината бе оспорван и публиката, съставена осн
18 август 2016 в 04:49 24072 2
Ивет Лалова остана осма във финала на 200 метра на олимпийските игри в Рио. 32-годишната софиянка бяга в осми коридор и завърши за 22.69 секунди в последния си старт при четвъртото участие на олимпийски игри. Това беше втори
17 август 2016 в 15:52 1997 0
Звездата на българската лека атлетика Ивет Лалова ще бяга в осми коридор във финала на 200 метра на олимпийските игри в Рио, чиито старт е утре в 4:55 ч. Това е най-външната пътека на пистата, което е добра новина, тъй като ви
17 август 2016 в 13:08 1278 1
Германските близначки Анна и Лиза Ханер завършиха маратона в Рио по трогателен начин - като пресякоха финала, хванати за ръка. Кадърът обиколи света и предизвика много симпатия, но в родината им предизвика буря от възму
17 август 2016 в 10:12 1259 0
Четирима наши ще участват в днешния ден на олимпийските игри. Най-голямо внимание приковава Ивет Лалова, която е и последна в програмата за деня. Тя ще бяга във финала на 200 метра в 4,30 часа сутринта в четвъртък. Преди това
17 август 2016 в 08:06 8671 1
Аз вече изпълних моят цел – влизане в финала. Това коментира в ефира на Нова тв лекоатлетката ни Ивет Лалова, която завърши втора в полуфиналната си серия с личен рекорд за сезона от 22.42 секунди.  "Винаги съм оптимист, н
17 август 2016 в 04:57 2853 2
22-годишният ни състезател във високия скок Тихомир Иванов записа престижното 10-о място на олимпийските игри в Рио. Българинът скочи 229 см на финала, като изравни личния си рекорд, но направи три неуспешни опита на 233 см.
17 август 2016 в 04:32 8063 2
Изключителен успех постигна Ивет Лалова. Българката извоюва място на финала на 200 метра на Олимпийските игри в Рио де Жанейра. С бягането си в полуфинала рано тази сутрин Ивет завърши втора, като постави и личен рекорд
16 август 2016 в 08:54 1137 0
Звучен шамар отнесе френската звезда в овчарския скок и световен рекордьор в дициплината Рено Лавийени във финала в Рио. Той беше победен от окуражавания бурно от публиката местен любимец Тиаго да Силва, който скочи 603
15 август 2016 в 17:59 952 0
Българският лекоатлет Митко Ценов отпадна в квалификациите на 3 000 метра бягане с препятствия при мъжете от програмата Олимпийските игри в Рио де Жанейро. В първа серия българинът финишира последен, 14-и, с време от 8.54,79
15 август 2016 в 17:25 905 0
Българските участници в тройния скок на Олимпийските игри в Рио не успяха да прескочат квалификациите. Румен Димитров и Георги Цонов (на горната снимка) се представиха под нивото си, защото през сезона имаха успешни оп
15 август 2016 в 16:32 42614 0
Ивет Лалова се класира за полуфиналите на 200 метра. Най-добрата българска спринтьорка спечели серията си и е сред 24-те най-бързи в любимата й дисциплина. Тя пробяга разстоянието на 22.61 секунди. Ивет се отказа от полуфинал
15 август 2016 в 16:20 963 0
Южноафриканецът Уейд Ван Ниекерк спечели бягането на 400 метра с време 43 секунди и 3 стотни и подобри 17-годишния рекорд на американеца Майкъл Джонсън. Ван Ниекерк бягаше в крайната осма лента, от която не виждаше къде са
15 август 2016 в 13:40 1315 0
Етенеш Диро финишира с една обувка на 3000 метра бягане с препятствия, но успя да се класира за финал.Първоначално тя попадна извън квалификацията за финал, но след протест на три отбора, включително нейния, тя бе допуснат
15 август 2016 в 12:31 1435 2
Британецът Мо Фара спечели златен медал на бягане на 10 000 метра с време 27 минути и 5.17 секунди на олимпиадата в Рио. Той няма загуба на тази дисциплина през последните 5 години. По време на състезанието Фара бягаше в група
15 август 2016 в 07:51 1340 0
Ямайският атлет Юсейн Болт затвърди доминацията си в спринта, след като спечели титлата на 100 метра на олимпийски игри за трети пореден път. Световният рекордьор в дисциплината триумфира в Рио де Жанейро с постижение о
15 август 2016 в 07:39 9948 0
Дебютантът на олимпийски игри Тихомир Иванов се класира на финала на скок на височина в Рио. 22-годишният талант от Плевен скочи 229 см в квалификациите, с което изравни личното си най-добро постижение и намери място сред
14 август 2016 в 19:32 898 0
Участничката ни в маратона в Рио Милица Мирчева успя да завърши състезанието и се нареди 108-а от 157 участнички. Тя преодоля дистанцията от 42,195 км за 2:51.06 часа и влезе в историята като първата българка, участвала в олимпий
13 август 2016 в 17:47 4629 0
Етиопката Алмаз Аяна подобри световния рекорд на бягане на 10 000 метра на състезанието в Рио. Нейното време е 29 минути и 17.45 секунди, което е с 14 секунди по-добро от досегашния световен рекорд на китайката Уанг Дзюнся от 1993
13 август 2016 в 16:49 973 0
Продължава печалното представяне на спортистите ни в Рио. Габриела Петрова не успя да стигне до финала в тройния скок на олимпийските игри, след като постигна едва 13.92 в квалификациите и остана извън топ 12. Така олимпий