Марсоходът на НАСА "Кюриосити" си направи селфи в областта Кимбърли на Марс.
Използвайки камерата в края на ръката си, "Кюриосити" направи десетки снимки, които по-късно бяха обединени в този автопортрет на фона на марсиански пясъчници.
В долната лява част на снимката, обграден от сивкави резци, се вижда отвор с 1.6 см диаметър, пробит от марсохода в повърхността на планетата.
Пробите от вътрешността на скалата след това ще се анализират на бордовата лаборатория на "Кюриосити" за определяне на химичния й състав.
Повечето от съставните кадри на тази снимка-мозайка са направени по време на 613-тия ден работа на "Кюриосити" на Марс, 27 април, 2014.
"Кюриосити" е на Марс от 6 август 2012 г.
НАСА ще проведе пресконференция утре, на която ще бъдат обявени новите геоложки наблюдения, направени от "Кюриосити".




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел