Владимир Илиев загря за Йостерзунд

OFFNEWS 21 ноември 2016 в 13:58 1881 0

Националът по биатлон Владимир Илиев загря за първия старт за сезона в Световната купа на 27 ноември с 30-о място в състезание по ски бягане.

29-годишният българин се пусна на 15 км свободен стил в норвежкия зимен център Бейтостолен.

Състезанието беше спечелено от местния участник Дидрик Тонсет. Илиев завърши на 1,42:7 минути зад него. На 15-о място с 30 секунди аванс пред българина финишира най-голямата звезда в ски бягането Петер Нортхуг от Норвегия.

Илиев не беше единственият биатлонист, който пробва силите си в състезанието в Бейтостолен. Най-добре от всички се представи руснакът Антон Шипулин, който зае 21-о място. Всички останали се наредиха зад Владо.

"През този сезон ще се боря за призови места. Дано съм здрав, а не както миналата година. Ще се борим с най-добрите в света, лагерите преминаха нормално, изпълнили сме задачите, в заключителната част също трябва да мине всичко нормално, нямаме търпение за започне сезона", коментира Владимир Илиев.

На 27 ноември в Йостерзунд ще се проведе смесената щафета (2х6 + 2х7,5 км).