Лаура Далмайер с трето злато на световното по биатлон

OFFNews 15 февруари 2017 в 17:47 1946 0

След нечовешко бягане Лаура Далмайер  спечели дългата дисциплина на 15 км. при дамите на Световното първенство по биатлон. Утре е състезанието на 20 км. при мъжете.

Германката направи перфектна стрелба, но авансът й дойде от чудовищно ски бягане. Лидерката в генералното класиране сбърка само веднъж и спечели трети златен медал от шампионата.

Габриела Соукалова показа абсолютно същия резултат при стрелбите, но беше значително по-бавна по трасето и грабна сребърното отличие в надпреварата.

Алексия Рунгалдир записа първи подиум по-рано през сезона, а днес отново намери място на почетната стълбичка. Биатлонистката от Италия повали всички мишени и спечели бронзов медал.

Добро представяне имаше нашата Емилия Йорданова. Българката сбърка само веднъж и финишира на 24-то място в крайното класиране. Даниела Кадева сгреши три пъти и е 72-ра, а Десислава Стоянова е с шест допълнителни минути и 88-мо място.