Феноменалната Далмайер с пето злато от Хохфилцен

OFFNews 19 февруари 2017 в 14:09 1942 0

Германката Лаура Далмайер спечели пети златен медал на световното първенство по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

Това стана факт, след като Далмайер спечели и последната дисциплина от програмата на шампионата при жените - 12,5 км масов старт, в който участваха 30-те най-добри биатлонистки и затова нямаше българско участие. Тя не допусна нито една грешка в 4-ите си стрелби и финишира за 33.13,8 минути.

Далмайер се движеше на втора позиция след последната стрелба, но силното и бягане и позволи да изпревари американката Сюзън Дънкли, която водеше до този момент. Дънкли, която също не направи грешка на огневия рубеж, остана втора като изостана на 4,6 секунди от победителката.

С бронз се окичи финландката Кайса Макарайнен, който направи една грешка в стрелбата, но остана на 20,1 секунди от шампионката.

Стартовете от световното първенство носят точки за Световната купа, като Далмайер е лидер във временното генерално класиране с 903 точки. Втора е Габриела Коукалова с 857.