Далмайер с втора победа за сезона

OFFNEWS 09 декември 2016 в 18:46 1990 0

Германката Лаура Далмайер спечели спринта на 7,5 км в Поклюка и увеличи аванса си на върха в Световната купа по биатлон.

Далмайер завърши с време 19:51.7 минути, с 3,5 секунди пред французойката Жюстин Бреза и норвежката Марте Олсбю на 21,3 секунди. И трите биатлонистки бяха безгрешни при стрелбата и не допуснаха наказания.

В старта участваха и три българки, които останаха извън топ 60. Емилия Йорданова се класира на 70-о място с две грешки при първата стрелба и изоставане на 2:41.9.

Десислава Стоянова е на 76-а позиция с три пропуска при стрелбите и изоставане от 2:58.5 минути.

Стефани Попова е на 102-а позиция от общо 105 стартирали състезателки с 4 грешки при стрелбата и изоставане от 4:12.3 минути след Далмайер, която води във временното генерално класиране за Световната купа с 217 точки, а носителката на купата от миналия сезон Габриела Коукалова е 2-а с 168. Третото място е за финландката Каиса Мякярайнен.