Поставеният под номер 1 в София отпадна от надпреварата

OFFNews 09 февруари 2017 в 18:49 3952 0

Поставеният под номер 1 Доминик Тийм (Австрия) отпадна изненадващо във втория кръг на турнира от сериите АТП 250 в София.

Осмият в световната ранглиста Тийм загуби от грузинеца Николоз Басилашвили с 4:6, 4:6 за 78 минути.

Басилашвили спаси всичките три възможности за пробив на съперника си в мача и записа успех срещу най-предно класиран съперник в кариерата си, като едва за втори път спечели срещу играч от топ 10.

24-годишният грузинец проби за 4:3 в първия сет, а във втората част той дръпна с 3:1, след което при 5:3 пропусна два мачбола при сервис на австриеца, но в следващия гейм затвори мача при собственото си подаване, въпреки че в него срещата беше прекъсната за около 5 минути заради припаднал зрител на трибуните.

След подновяването на играта Тийм поведе с 40:15, но Басилашвили удържа и при третата си възможност стигна до успеха. На четвъртфиналите грузинецът ще играе срещу номер 8 Мартин Клижан от Словакия.