Мъри отпадна преди Григор Димитров да е започнал

OFFNews 12 март 2017 в 11:08 4593 0

Снимка Тенис типс

Вашек Поспишил, номер 129 в света, изхвърли Анди Мъри след 6:4, 7:6(5) още във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Канадецът стартира от квалификациите и записа три победи, за да се добере до мач срещу лидера в ранглистата.

След 1 час и 51 минути Поспишил стигна до победата, която е първа в шест мача срещу шотландеца. До този момент канадецът не беше спечелил дори сет в срещите си със своя именит съперник.

Анди Мъри не скри разочарованието си от шокиращата загуба: "Не сервирах особено добре тази вечер. Във втория сет той започна да играе много агресивно. Пропуснах няколко минаващи удари, а той показа наистина добри волета във важните моменти и на важни точки", призна Мъри.

Шотландецът напусна рано турнира и през миналата година, когато бе отстранен в третия кръг изненадващо от Федерико Делбонис.

Григор Димитров, поставен под №12 в схемата, започва участието си днес с двубой от втория кръг срещу Михаил Южни от Русия. Мачът е на корт №2 и е втори в програмата, така че Гришо ще започне не преди 22,30 часа българско време.

Димитров и бившият №8 в света Южни не са се срещали до момента.