Гофен: Не беше лесно, но атмосферата беше приятна

Александра Маркарян 12 февруари 2017 в 19:42 5029 0

"Не беше лесно, но атмосферата беше приятна. Всички в залата бяха за Григор. Не сервирах много добре в края на първия сет, не беше лесно да сервирам през цялото време перфектно.

Не знам дали съм бил под напрежение или малко депресиран, както попитахте", каза съперникът на Григор Димитров във финала на София Оупън Давид Гофен минути след загубата си.

"Да, промених тактиката си за този мач с Григор спрямо Мелбърн (б.а. там Димитров победи белгиеца в 1/4-финалите). Всеки турнир е различен. Ако играя с Григор в Ротердам, ще опитам други неща, различни от тук.

Не беше лесно да се върна в сета при 0:3, опитах се да се успокоя, Григор направи няколко двойни грешки.

Мисля, че направихме добър мач и показахме взаимно уважение", каза още Гофен.

Той сподели също, че няма да може да разгледа София заради интензивната си програма. Той лети още утре за Ротердам.