Световна титла за Норвегия в мъжката щафета

Васил Георгиев 09 март 2012 в 18:29 1521 0

Снимка БГНЕС
Тимът на Норвегия в състав Оле Ейнар Бьорндален, Руне Братсвеен, Тарей Бьо и Емил Хегле Свендсен спечели световната титла в щафетата на 4 по 7,5 км при мъжете на първенството на планетата по биатлон в Руполдинг, Германия. Норвежкият квартет използва седем допълнителни патрона, а още на първи пост феномена Бьорндален въртя и наказателна обиколка, но това не попречи на отбора да финишира първи с време 1:17.26,8 часа. Втори, на 29,7 секунди след шампионите, останаха французите, които използваха десет допълнителни патрона. Място на почетната стълбичка си извоюва и тимът на домакините. Германците също използваха 10 допълнителни патрона, на изостанаха в бягането с 53 секунди от първите. Българският тим в състав Михаил Клечеров, Мирослав Кенанов, Владимир Илиев и Красимир Анев се нареди на 17-о място в крайното класиране. Биатлонистите ни използваха 13 допълнителни патрона, като преодоляха трасето за 1:22.40,6 часа и изостанаха от норвежците с 5.13,8 минути. Най-добре се представи Анев на четвърти пост, който свали мишените си, прибягвайки само до един допълнителен патрон. Клечеров, Кенанов и Илиев използваха по три допълнителни патрона. В надпреварата се пуснаха 29 тима, като норвежците затвориха с обиколка 11 състава.