Роберто Баджо влиза в звездния списък за юбилея на Стоичков

OFFNews 18 декември 2015 в 14:47 5500 1

Роберто Баджо на Световното първенство в САЩ през 1994 година, където отбелязва пет гола и получава Сребърната топка на турнира

Носителят на "Златната топка" за 1993 година Роберто Баджо официално потвърди участието си в спектакъла "50 години номер 8", посветен на най-успешния български футболист Христо Стоичков на 20 май догодина на Националния стадион "Васил Левски".

Баджо е един от легендарния италиански футболисти от близкото минало, както и един от най-добрите нападатели на 90-те години. През 1993 г. е провъзгласен освен за най-добър футболист на Европа и за най-добър играч на ФИФА.

Клубната кариера на Роберто Баджо:

Виченца (1981 - 1985) (изиграл 36 мача и вкарал 13 гола)
Фиорентина (1985 - 1990) (94 мача, 39 гола)
Ювентус (1990 - 1995) (141 мача, 78 гола)
Милан (1995 - 1997) (51 мача, 12 гола)
Болоня (1997 - 1998) (30 мача, 22 гола)
Интер (1998 - 2000) (41 мача, 9 гола)
Бреша (2000 - 2004) (95 мача, 43 гола)

За националния отбор италианецът има 27 гола в 56 мача, като 9 от попаденията му са отбелязани на световни финали. Голяма част от родните футболни фенове помнят пропуснатата дузпа от Баджо на финала на САЩ'94, "подпечатала" четвъртата световна титла на другия финалист Бразилия.

Преди това в полуфинала 10-ката отбеляза два гола на тогавашния ни незабравим отбор за победата с 2-1.