Норвежец поведе в биатлона, Илиев 20-и в спринта

Васил Георгиев 16 декември 2011 в 11:37 1446 0

Победителят в спринта Бьо. Снимка: VG
*** Local Caption *** Tarjei Bø

Норвежецът Тарйе Бьо спечели спринта на 10 км за Световната купа по биатлон в Хохфилцен, Австрия. От българите най-добре се представи Владимир Илиев, който завърши 20-и.

Бьо финишира за 23:47,2 минути с една грешка в стрелбата. 23-годишният скандинавец записа първи успех за сезона и така оглави генералното класиране. На 4 секунди след него остана Мартен Фуркад от Франция (2 грешки). Трети изненадващо се нареди Тимофей Лапшин от Русия.

Илиев записа най-доброто си класиране за купата. Той допусна една грешка в стрелбата и финишира на 1:00, 3 минути след Бьо. Красимир Анев е 32-и в състезанието, без грешка в стрелбата, а Михаил Клечеров е 59-и с един пропуск на рубежа. Тримата се класираха за преследването утре. Мирослав Кенанов финишира с две грешки в стрелбата е №95 от 106 завършили биатлонисти.

В общото класиране Бьо води с 265 точки. След него са Фуркад с 253 и Карл Юхан Бергман от Швеция с 225 точки. От българите Клечеров е №41 с 42 точки, Анев е 44-и с 33, Илиев е 57-и с 21 точки.