Милан сложи край на терора от "Старата госпожа"

OFFNews 23 октомври 2016 в 10:00 4132 0

Подмладеният отбор на Милан постигна първа победа над хегемона в Италия Ювентус от четири години насам в дербито на 9-ия кръг на Серия А.

Воденият от Винченцо Монтела тим победи "Старата госпожа" с 1:0 пред препълнените трибуни на "Сан Сиро" и повтори успеха си от ноември 2012 година, когато спечели със същия резултат у дома. В последвалите седем мача между двата тима неизменно Ювентус излизаше победител, но на тази серия беше сложен край.

В герой за "росонерите" се превърна 18-годишният нападател Мануел Лукатели, който матира Джанлуиджи Буфон в 65-ата минута. Гостите бяха ощетени с отменен гол на Миралем Пянич в 35-ата минута, след като реферите видяха засада на Леонардо Бонучи.

Освен трите точки, които изкачиха Милан на второто място в класирането и само на две от лидера Ювентус, "росонерите" прибраха в касата и сериозен приход от продажба на билети.

Над 3,5 милиона евро оборот са направили касите на "Сан Сиро", на чийто трибуни имаше 77 000 тифози.