Красимир Анев 12-и в спринта в Оберхоф

Васил Георгиев 07 януари 2012 в 17:23 2056 0

Красимир Анев

Биатлонистът ни Красимир Анев направи най-силното си представяне от началото на сезона за Световната купа и се нареди на 12-о място в спринта на 10 км в Оберхоф, Германия.

Състезателят ни, който стартира с №20, бе перфектен в стрелбата и при двете си влизания на огневия рубеж. Той финишира с време от 26:43.7 минути, като изостана с 46,2 секунди от победителя. Спринта от четвъртия кръг за Световната купа за сезона бе спечелен от германеца Арнд Пифер. Той направи един пропуск в стрелбата и преодоля трасето за 25757.5 минути. Втори остана Симон Фуркад от Франция с отлична стрелба, но по-бавен бегово с 1,1 секунди. Място в тройката намери и Евгени Устюгов, останал на 4,8 секунди от победителя. С един пропуск в стрелбата, но със сериозни бегови проблеми и изоставане от 2:03,6 минути от победителя, Михаил Клечеров се нареди на 44-о място. Владимир Илиев остана на 53-то, а Мирослав Кенанов направи четири пропуска в първата си стрелба и се отказа. Състезанието финишираха 91 биатлонисти. В генералното класиране в спринта Краси Анев е на 32-ро място с 48 точки. Клечеров е 45-и с 24 точки, а Владимир Илиев 50-и с 21 точки. Лидер със 154 точки е Карл Йохан Бергман от Норвегия. В класирането за Световната купа Анев е 34-и със 73 точки. Клечеров е 43-ти с 54 точки, а Владко Илиев е 62-ри с 21 точки. Водач с 308 точки е Тарей Бьо от Норвегия. Както е известно, спринта при дамите на 7,5 км бе спечелен от германката Магдалена Нойнер. Емилия Йорданова остана на 62-ото място, а Нина Кленовска е 72-ра. Ния Димитрова се нареди на 75-о място, а надпреварата завършиха 84 състезателки. Така в утрешните масови стартове България ще има представител само при мъжете.