Ивет Лалова кадем, България с първи медал на Евро 2017

OFFNews 03 март 2017 в 19:49 4483 0

Ивет Лалова донесе късмет на България на стара на Европейското първенство по лека атлетика на закрито в Белград. Примата в спринта седна на трибуните да подкрепя нашите и те я зарадваха с медал.

Радослава Мавродиева спечели сребърен медал в дисциплината тласкане на гюле в Белград. 29-годишната състезателка подобри личното си постижение и с резултат 18.36 от третия си опит във финала грабна второто място. Така Мавродиева постигна най-големия успех в кариерата си. Преди две години в Прага българката бе спечелила бронз с резултат 17.83.

Днес Мавродиева подобри с два сантиметра личния си рекорд на закрито, който беше 18.34 от 2015 година. От трибуните в сръбската столица родната атлетка бе подкрепяна от майка си Пенка Желязкова, която е сестра на треньорката и Валентина Желязкова, както и от много българи.

Шампионка очаквано стана унгарката Анита Мартон с 19.28. Трета пък се нареди Юлия Леанцюк от Беларус.