Юве остана без загуба и след дербито с Рома

Васил Георгиев 13 декември 2011 в 00:21 1183 0

4a93d7455caf08d2232746cb5722710a

Лидерът в Серия "А" Ювентус остана без загуба и след дербито с Рома на "Олимпико" от XV кръг на италианския футболен шампионат.

Двата тима завършиха 1:1, с което Юве остава на върха в класирането, като дели първото място с тима на Удинезе, като двата отбора имат еднакъв точков актив - по 30 точки. Домакините дръпнаха в резултата още в 6-ата минута, след като неумела намеса на Артуро Видал позволи на Даниеле де Роси да се разпише. За Де Роси това е второ попадение от началото на сезона. В 61-ата минута Джорджо Киелини прехвърли с глава излезлия напред Стекенелбург за 1:1. Тимът на Рома получи шанс бързо да излезе отново напред в резултата. При атаката на домакините в 62-ата минута Видал събори в наказателното поле на Ювентус Симплисио и рефер а отсъди дузпа. Франческо Тоти обаче не получи никакви шансове от вратаря Буфон, който отрази удара му. За Ювентус това е шесто равенство от началото на сезона. Рома пък спечели първа точка, след като в предишните два кръга регистрира загуби. За "вълците" това е трето равенство в кампанията.

Италия, Серия "А", XV кръг Сиена - Дженоа 0:2 Лече - Лацио 2:3 Палермо - Чезена 0:1 Интер - Фиорентина 2:0 Аталанта - Катаня 1:1 Удинезе - Киево 2:1 Каляри - Парма 0:0 Болоня - Милан 2:2 Новара - Наполи 1:1 Рома - Ювентус 1:1

Класиране 1.Ювентус    30 точки 2.Удинезе    30 т. 3.Милан    28 т. 4.Лацио    28 Т. 5.Наполи    21 т.