Григор Димитров започна с победа турнира в Рим

Александра Маркарян 11 май 2015 в 14:47 1238 0

Снимка Grigor-Dimitrov.com/Facebook

Григор Димитров победи Йержи Янович в първия кръг на турнира на клей от сериите „Мастърс 1000“ в Рим.

11-ият в света българин победи с 6:3, 7:6(4) след час и 32 минути игра игра.

Мачът започна равностойно, като всеки печелеше сервис геймовете си. Първият пробив дойде в шестия гейм, когато Димитров взе подаването на съперника си за 4:2. Сетът приключи без втори пробив с резултат 6:3 след 31 минути игра.

Вторият сет бе много по-равностоен. Григор Димитров имаше шанс за пробив в петия гейм, но след близо 9-минутната "битка" на корта полякът взе подаването си. Пробив така и нямаше, стигна се до тайбрек, спечелен убедително от българина.

46-ия в света Йержи Янович е достигал до №14 в световната ранглиста. 24-годишният поляк е играл два пъти срещу Григор Димитров. През 2013 г. 203-сантиметровият тенинист губи на трева, но взема реванш през 2014 г., на твърда настилка.

Йержи Янович

23-годишният Димитров ще играе във втория кръг срещу италианеца Фабио Фонини (№31 в света) или американеца Стив Джонсън (№50).

Миналата година Димитров достигна до полуфиналите на турнира в Рим.

Днес в Рим иигра и първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова. Тя отпадна от турнира след загуба от Зарина Диас (Казахстан) с 5:7, 1:6 след час и 25 минути игра.